yükleniyor...

Fabrika Kuvvetli Akım Tesisatları

Elektrikli kuvvetli akım tesisleri; insanlar, diğer canlılar ve eşyalar için yaklaşma ve dokunma gibi durumlarda tehlikeli olabilecek ve elektrik enerjisinin üretilmesini, özelliğinin değiştirilmesini, biriktirilmesini, iletilmesini, dağıtılmasını, mekanik enerjiye, ışığa, kimyasal enerjiye vb. enerjilere dönüştürerek kullanılmasını sağlayan tesislerdir. Büyük güçlü makine ve tezgahların olduğu her alanda kuvvetli akım tesisatı bulunmaktadır.

 

Fabrika gibi kuvvetli akım kullanan işyerlerinin kuvvet tesislerinin yapımında ekonomik olma ve kesintisiz çalışma çalışma çok önemlidir. Bu nedenle tezgâhların iletken kesitleri, sigorta buşon akımının değerleri, tesisatın döşenme yöntemi ve tesisatta kullanılan fiş ve prizlerin seçimi yanı sıra motor ve şalter bağlantıları ile fabrika aydınlatmasının doğru yapılması, maddi zararı minimum düzeye indirecek derecede etkilidir.

 

Tecrübeli ekibimiz, EMO kuvvetli akım tesisleri yönetmeliğine uygun olarak kablo seçimi, seçilen kabloların sisteme uygulanması ve topraklama yaparken kalite ve maliyeti göz önünde bulundurmasının yanı sıra, iş güvenliği için gerekli tüm önlemleri projelerinde sunarak patlama, yıldırım düşmesi ve kaçak akımlara karşı aldığı önlemler ile iş kazalarını azaltarak verimliliği artırır